Права дітей в прийомних родинах

Існує така думка, що діти з інтернатів певним чином обділені в порівнянні з однолітками. Насправді, чи не єдина різниця між ними – те що діти сироти здебільшого живуть в інтернатах та дитячих будинках сімейного типу.

Діти над якими встановили опіку або піклування – живуть удома, під захистом турботи дорослих. У них є багато прав, але вони недостатньо обізнані. Прийомні батьки та опікуни можуть допомогти їм в цьому.

  1. Найважливіше право дитини – жити в сім’і опікуна або піклувальника та відчувати турботу дорослих.
  2. Кожна дитина повинна ходити до школи. Може розвивати свої таланти за допомогою спортивних занять та занять творчістю. Старші наставники це розуміють і допомагають своїм вихованцям розвиватися.
  3. Якщо дитина до потрапляння у держзаклад, мала нерухомість, вона зберігає право на це житло. Після настання повноліття – може повернутись додому. Якщо при народженні дитина не мала дому – держава має надати їй житлову площу . У разі певних обставин – опікуни та піклувальники мають повне право відстоювати інтереси дитини і домогтися справедливості.
  4. Бувають моменти коли дитина не слухається або робить щось погане. Найкраще рішення – діалог.
  5. Навіть якщо дитина живе в сім’і під опікою – вона має право на усі пільги, якими користуються діти, які ростуть без батьківскького піклування.
  6. Також дитина має право зберігати своє ім’я, по батькові та прізвище. Це елемент ії індивідуальності, який потрібно поважати. 

Автор фото: Максим Хорошков

Автор тексту: Софія Краснокутська