Життя без насильства 2.0

Гендерно зумовлене насильство (домашнє насильство та насильство за ознакою статі) є одним із найпоширеніших порушень прав людини та основною перешкодою до рівності людей. Від гендерно зумовленого  насильства страждають як жінки, так і чоловіки, проте найбільш вразливими є жінки та діти. У групі підвищеного ризику – особи з інвалідністю, люди похилого віку, внутрішньо переміщені особи, жінки з сільської місцевості. Збройний конфлікт в східних областях України підвищив ризики випадків домашнього насильства в сім’ях учасників бойових дій, постраждалих на посттравматичний синдром. Також виникають загрози насильства щодо чоловіків, які здобули інвалідність через каліцтво під час бойових дій.

В зв’язку з цим Благодійний фонд «Посмішка дитини» розробив проект “Життя без насильства 2.0” щодо запобігання  гендерно зумовленому  насильству в об’єднаних територіальних громадах Мелітопльського та Бердянського районів. Проєкт розроблено згідно із затвердженою Концепцією Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2023 року. 

Одним з елементів проєкту – створення методичних матеріалів з метою підвищення поінформованості молоді, педагогів, працівників соціальної сфери та дільничних поліцейських щодо проблеми  гендерно зумовленого  насильства: