ЗАМІСТЬ ТИСЯЧІ СЛІВ

   Маленьке село Нетайлове в Ясинуватському районі Донецької області – це той населений пункт, який знаходиться в безпосередній близькості до зони постійних обстрілів. За мирних часів воно налічувало трохи більше, ніж півтори тисячі мешканців. Із початком бойових дій на сході України, кількість мешканців села значно скоротилася. Одна частина людей виїхала, рятуючи дітей від снарядів, що постійно розривалися неподалік від житлових будинків, проте інша, незважаючи на небезпеку, лишилася.

Левда Віолетта Володимирівна, фахівчиня з соціальної роботи

   Левда Віолетта Володимирівна, фахівчиня з соціальної роботи Ясинуватського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, каже, що в Нетайловому залишилися такі сім`ї, яким постійно необхідна її допомога та підтримка. Ці родини з різних причин опинилися в складних життєвих обставинах, і саме до їхніх домівок жінка приходить щодня – здійснює соціальне інспектування, проводить профілактичні бесіди та інформування.

   Разом із Віолеттою ми відвідали родину підопічних – жінку з двома доньками. Маленькі дівчата слухають інформацію представниці Центру про небезпеку коронавірусу та важливість дотримання гігієнічних норм, обіцяють ретельно мити руки. Фахівчиня каже, що ризик підхопити інфекцію завжди існує в тому випадку, якщо нехтувати правилами гігієни та невідповідально  ставитися до здоров`я свого та оточуючих. Після отримання настанов від Віолетти Володимирівни, на візит якої діти завжди з нетерпінням чекають, малі проводжають гостей аж на вулицю, запевнившись в тому, що жінка прийде до них ще.

  Віолетта каже, що через карантинні обмеження в неї трохи збільшився обсяг щоденних обов`язків – додалися дистанційні лекції для населення. Але це жінку аж ніяк не лякає, бо вона не бачить свого життя без спілкування з людьми та без улюбленої роботи.

– Мені моя робота подобається. Люди, які опинилися в складних життєвих обставинах, потребують більше уваги та турботи, їм немає звідки чекати на допомогу. Піклуємося про них ми.

  Вдома про важливість дотримання правил гігієни Віолетті Володимирівні нагадує син Богдан. Тринадцятирічний хлопчина бере на себе відповідальність за здоров`я родини. А ще слідкує за тим, щоб мама добре відпочивала. Після насиченого робочого дня вони вдвох багато гуляють та розмовляють, грають в настільні ігри.

– Для збереження власної енергії та позитиву раджу всім менше дивитися новини, а приділяти більше уваги своїй родині. Саме близькі люди надихають на позитивне ставлення до життя.

 На робочому місці, за словами пані Віолетти, важливою складовою злагодженої роботи є взаємопідтримка колег. Вона впевнена, що саме дружня атмосфера в колективі і полегшує роботу фахівцям, які працюють в Центрі.

  В кожній роботі важливо бачити результати, аби розуміти, для чого працюєш. Робота фахівця з соціальної роботи не виключення. У Віолетти Левди є приклади, які, за її словами, надихають на подальшу роботу.

– Запам`ятався такий випадок, коли після тривалого перебування в складних життєвих обставинах, завдяки нашій щоденній роботі у підопічній родині повністю змінилося життя на краще. Батьки стали більш відповідальними, а діти більш доглянутими та щасливими. З`явилася робота, господарство, через що і жити родина стала по – іншому. Мені особисто дуже приємно й досі чути від них слова подяки за мою допомогу!

Збережена родина в роботі Віолетти Левди  – найдорожче. Коли вона бачить, що життя та побут сімей налагоджується, а в рідному селі хоча б на одну дитячу усмішку стає більше, її власне життя набуває ще більшого сенсу. Такі приклади, замість тисячі слів, слугують найкращою подякою від підопічних сімей за її роботу.

Олена Рогатинська

Дана публікація створена в рамках проєкту «Покращення доступу до якісної соціальної інфраструктури та послуг для населення, що постраждало від конфлікту у Донецькій області, Східна Україна», що реалізується Запорізьким обласним благодійним фондом “Посмішка дитини” в партнерстві з ПГА (Польська Гуманітарна Акція) в рамках програми Польського співробітництва у галузі розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.  Публікація містить виключно думку автора і не може бути ідентифікована з офіційною позицією Міністерства закордонних справ Республіки Польща.