Павло Дяченко: Слова вдячності від громадян вкрай важливі для поліцейських і надзвичайно мотивують в роботі!

Всім нам хочеться жити в державі, де головним пріоритетом є закон. Сьогодні в Україні на правоохоронців покладаються великі надії. Саме ці люди покликані захищати правопорядок у своєму місті, державі.

Сьогодні ми відвідали Бахмутський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області.

Реагування на повідомлення громадян, фіксація та документування злочинів, розслідування та встановлення правопорушників – здається, саме з цього переліку складається щоденна робота поліцейського. Але якщо говоримо про прифронтовий населений пункт, до обов`язків співробітника поліції додаються ще й чергуваннях на блок – постах. Але й це ще далеко не повний перелік. Не варто забувати про коронавірус, який поширив свій вплив і на роботу правоохоронців, додавши їм нові функції.

У зв’язку з карантином, який діє в Україні, для громадян ввели низку обмежень. Дотримання ними нових правил поведінки безпосередньо контролюють правоохоронці. Більше про роботу поліцейського ми дізналися від нашого співрозмовника.

Дяченко Павло Павлович, інспектор сектору моніторинга Бахмутського відділу поліції

Знайомтеся – Дяченко Павло Павлович, інспектор сектору моніторинга Бахмутського відділу поліції.

– Так, нам було додано кілька окремих функцій, зокрема, контроль над дотриманням діючого законодавства в рамках боротьби з коронавірусною інфекцією. Буквально з перших днів карантину вулицями міст почали патрулювати поліцейські автомобілі з гучномовцями. У такий спосіб співробітники поліції повідомляли громадянам про заходи безпеки для зменшення поширення інфекції. Це була дуже важлива та відповідальна робота з інформування населення. І загальна кількість патрулів, як автомобільних, так і піших, була збільшена. А це, відповідно, додаткове навантаження для працівників поліції.

Щоранку Павло йде на роботу, і вже на місці перевдягається у поліцейську форму. Бачимо, як він обережно поправляє перед дзеркалом кітель та одягає поліцейський жетон. По його очах одразу видно, що жетон – предмет гордості для чоловіка.

На робочому місці співрозмовник постійно дезінфікує руки, одягає маску. До речі, під чорний колір службової форми в нього є окрема захисна маска відповідного кольору. Він, як ніхто інший, розуміє, що поліцейський на своєму робочому місці – взірець дотримання порядку. А в який інший спосіб, якщо не власним прикладом, можна вплинути на свідомість громадян в питаннях дотримання правил безпеки?

– Із раннього дитинства перед моїми очима був приклад матері, яка працювала в тодішній міліції. Я спостерігав, як самовіддано вона ставиться до своєї роботи, практично постійно нехтуючи своїм особистим часом та щиро вболіваючи за улюблену справу. Я – з династії правоохоронців, тому і вибір на користь майбутньої професії зробив дочасно. Хотів захищати права та свободи громадян. А більше ніяких аргументів, мабуть, не існує!

Незважаючи на всі ризики для життя та здоров`я, інспектор Дяченко, як і його колеги – поліцейські, продовжує виконувати свої професійні обов`язки і зараз. При цьому він переконаний, що ці умови – звичайні для роботи поліцейського.

– Я працюю в поліції тривалий час. Так, робота поліцейського є небезпечною. Виходячи на місце несення служби, чи то чергування в слідчо – оперативній групі, чи то звичайне патрулювання вулицями міста,небезпека може очікувати будь – де. До того ж, не забуваймо, що Бахмут знаходиться в зоні проведення Операції об`єднаних сил, а це – додаткові наряди поліцейських тощо. Але це наша щоденна звичайна робота.

Поспілкувавшись із нашим героєм, одразу бачимо, що він – людина надзвичайно енергійна та позитивна. Мимоволі робиш висновок, що робота поліцейського йому до вподоби. Павло Павлович, в свою чергу, запевняє нас, що позитив в його житті – це результат підтримки близьких людей. Він каже, що вони розуміють всі тонкощі його роботи та умови несення служби.

– Звичайні громадяни, до речі, теж можуть надихати та мотивувати. Для поліцейських важливим є зворотний зв`язок. Всім відомо про гарячу лінію «102», куди звертаються по допомогу поліції. Але далеко не всі громадяни знають, що, зателефонувавши за цим же номером, можна висловити й слова подяки співробітникам, які вам допомогли. Повірте, що для нас це вкрай важливо и дуже приємно!

Павло Дяченко каже, що в разі неможливості громадянина зателефонувати та звернутися до поліції, щоб повідомити про злочин або про якусь подію, яка може кваліфікуватися як злочин, існують інші канали зв`язку – електронна пошта, «Телеграм».

– В деяких населених пунктах Донеччини працює проєкт «Безпечне місто». Функціонує він на базі месенджера «Телеграм». Приєднавшись до групи, небайдужі громадяни можуть повідомляти важливу інформацію про правопорушення в рідному місті. Так само в групі вони можуть лишати фото та відеоматеріали. Тоді Головне управління Національної поліції в Донецькій області отримає інформацію, зареєструє та відповідно зреагує на неї. Це також суттєва допомога нашій роботі та своєрідна подяка.

Розуміння в колективі – це основна запорука роботи кожного підрозділу – такої думки наш співрозмовник.

– Якщо поліцейський здатний прийти своєму товаришу на допомогу або в якійсь момент просто вислухати, то це, дійсно, дуже корисно!

Очевидно, що Павло Дяченко – дуже комунікабельна людина. Вміє уважно слухати та активно підтримувати розмову по суті. А ще він – поціновувач класичної музики. Каже, що після окремих ситуацій вона дуже розвантажує.

Майже закінчивши розмову, чуємо виклик на мобільний Павла.

– Зрозумів! Виїжджаємо!

Отакі вони в нас, поліцейські! Мужні, рішучі та енергійні.

А нам, як звичайним громадянам, важливо допомогати роботі поліцейських. Треба бути свідомими та не боятися повідомляти про ті правопорушення, свідками яких ми стали. Також не варто нехтувати рекомендаціями правоохоронців стосовно правил безпеки, зокрема під час карантину. І не забуваймо про важливість моральної підтримки тих людей, які стоять на варті нашої безпеки! Пам`ятайте про зворотний зв`язок!

Олена Рогатинська

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Окремі думки, висловлені в матеріалах є виключною відповідальністю організації «Людина в біді» та фондом «Посмішка дитини» і не обов’язково відображають погляди Агентства USAID або Уряду США