Відкрий світ для кожної дитини

Відкрий світ для кожної дитини

Діти з інвалідністю живуть у досить обмеженому світі. Для них доступно небагато речей. Деякі знання та навички важко отримати без допомоги. Найбільше проблем виникає із навчанням в освітніх закладах: дитячих садках, школах, коледжах та ВНЗ. Звісно, існують можливості домашнього навчання. Але такий метод не йде на користь дітям, вони закриваються від суспільства та не вміють спілкуватися з однолітками. У них немає друзів.

Для таких дітей є вихід-інклюзивна освіта.
Це навчання в звичайній школі,класі де навчаються як і діти з інвалідністю так і їх здорові однолітки. Дітей навчають за спеціальною програмою. Велика увага приділяється праці в командах.

В Запоріжжі зараз вже створено 142 класи з інклюзивною формою освіти – 87 з них початкові.Також сформовано 73 спеціальні класи для дітей із затримкою розвитку.

 

Розвиток можливості інклюзивного навчання в Україні уповільнений через деякі причини: не обладнані школи; брак викладачів та психологів зі спеціальною освітою, потрібними знаннями та навичками;неприйняття дітей з особливими потребами іншими дітьми та їх батьками,можливість буллінгу.

Ці проблеми вирішувані. Школи можна обладнати. Вчителі можуть ознайомлюватися з програмою інклюзивного навчання на спеціальних курсах. Найважче – відношення дітей та їх батьків. Деякі батьки не хочуть, щоб їхня дитина навчалася разом з такими дітьми. Однолітки ж спочатку просто не розуміють, чому деякі їхні однокласники виглядають або ведуть себе по іншому, а потім відсторонюються від них, починають дражнити. 
За допомогою психологів та взаємодії з однокласниками, думка дітей може й змінитись. Але якщо батьки одразу налаштовані проти, то їх навряд чи щось зможе переконати.

Будьте добрішими та толерантнішими до всіх дітей ))
Робити добро разом легко!


АВТОР СТАТЬИ: СОФИЯ КРАСНОКУТСКАЯ
АВТОР ФОТО: МАКСИМ ХОРОШКОВ